Klub Tańca Sportowego Jaszczur

Dla Zawodników

KONCERT 2015 - RELACJA

Dernière Danse - Ostatni taniec
Koncert podsumowujący całoroczną współpracę
naszych Tancerzy i Instruktorów

odbył się w Teatrze V6 w dniu 14.06.2015 r.KS Jaszczur zaprezentował formacje, miniformacje, duety i solówki w róźnych stylach tanecznych: disco dance, hip-hop, house, breakdance, jazz, show dance, funky oraz modern.

 


Poza prezentacjami poszczególnych grup: Agamy, Gekony, Zwinki i Zielonki, wręczono także dyplomy każdemu uczestnikowi oraz nagrody dla najlepszych tancerzy.

Przyznano statuetki dla:

Zawodnika Roku 2014/2015:
I miejsce - Aleksandra Grabowicz
II miejsce - Aleksandra Redeł
III miejsce - Damian Kacprzak

oraz dla Najlepszych Zawodników w Rankingu Klubu w ciągu trzech lat:
I miejsce - Aleksandra Grabowicz - 639 pkt.
II miejsce - Damian Kacprzak - 501 pkt.
III miejsce Aleksandra Redeł - 364 pkt.

Oliwia Bakalarz otrzymała nagrodę specjalną za postawę zawodniczki godną naśladowania.

Ponadto z każdej grupy Trenerzy wytypowali najambitniejszą tancerkę, która otrzymała złoty medal:
Agamy - Klara Górecka
Gekony - Małgosia Janicka
Zwinki - Wiktoria Borkowska i Oliwia Galińska
Zielonki - Marysia Pietrzak

Po raz pierwszy przyznano również nominacje do programu:"Jaszczurowy Talent" dla tancerzy,

którzy są pracowici i wyróżniają się szczególnymi tanecznymi predyspozycjami.

 


Na koniec odbyło się podsumowanie całego roku oraz występ finałowy z udziałem wszystkich zawodników Naszego Klubu.

Dziękujemy Wam wszystkim (Tancerzom, Instruktorom oraz Rodzicom) za ten sezon taneczny i do zobaczenia we wrześniu.

 

Fotorelacja z koncertu: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.932495186814194.1073741903.105484076181980&type=1

 

 

Podsumowanie Roku Tanecznego 2014-2015

 

Rok taneczny zaczęliśmy od zmiany miejsca odbywania się zajęć. Wróciliśmy do korzeni – do domu kultury na ulicę Bratysławską, gdzie ponad 20 lat temu odbyły się pierwsze zajęcia KS Jaszczur. Powstała także filia na Złotnie w SP 169. Zmiana lokalizacji wiązała się z nowym naborem do grup tanecznych i tak powstały: Zielonki, Zwinki, Legwaniki i Gekony, których nazwy pochodzą od gatunków jaszczurek. Grupę Agamy stworzyli już zawodnicy z kilkuletnim stażem treningowym dlatego już w połowie września reprezentowali nasz klub na Pikniku Rodzinnym  Parafii Niepokalanego Serca NMP i Św. Antoniego M. Klareta.

Pierwsze wydarzenia związane były z Tanecznymi Warsztatami Rodzinnymi, które mają na celu zintegrować wszystkich Członków Klubu oraz stworzyć klimat umożliwiający spędzenie czasu wspólnie z bliskimi w miłej atmosferze.  Wspólna zabawa przy muzyce jest świetnym sposobem na zacieśnianie więzi oraz zrzucenie kalorii i usprawnienie swojego organizmu. Warsztaty spełniają Misję Klubu jaką jest m.in: upowszechnianie umiejętności tanecznych, rozwój i popularyzacja tańca sportowego oraz krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. W październiku z cyklu Taneczne Warsztaty Rodzinne poprowadziła Pani Magda Koszela z Warszawy – Zumba, a w listopadzie zagościła u nas p. Ola Czopek z Krakowa ucząc nas Hip-Hop.

"Jaszczur" otwarty jest także na pomoc innym i odpowiedział na wezwanie Fundacji Dziecięca Fantazja, ogłaszając konkurs na najładniejszą kartkę urodzinową z Jaszczurką dla Antosia, który zmagał się ze wznową nowotworu złośliwego.

W grudniu na pierwszym turnieju tego roku tanecznego wystartowała najstarsza zawodniczka Naszego Klubu- Aleksandra Redeł i przywiozła z Bydgoszczy dwa srebrne medale.

Tradycyjnie tuz przed Świętami Bożego Narodzenia odbyła się nasz Wigilia jaszczurowa, na której nagraliśmy taniec mikołajów, który stanowił  życzenia świąteczne od zawodników i trenerów naszego klubu. Nie obyło się także bez małych prezentów oraz poczęstunku.

 

Od Nowego Roku Kalendarzowego rozpoczęliśmy serię występów oraz startów w turniejach.

Były to pokazy na Targach Eco-Fit Ptak Expo, Turniej o Złotego Jaszczura,  Ogólnopolski Turnieju Tańca Nowoczesnego - CHOCEŃ 2015, Festiwal Amatorskich zespołów Artystycznych w Zielonce czy Liga Tańca ZNTS w Łodzi.

Ważnym wydarzeniem dla nas był występ w Teatrze Muzycznym ramach festiwalu Taneczne Zderzenia z okazji międzynarodowego dnia tańca.

Najlepsze zawodniczki naszego klubu miały też okazję wystartować w mistrzostwach RUMUNII W TAŃCU SPORTOWYM w Timisoarze.

 

Okres startowy zakończył się dla nas Mistrzostwami Europy w Łowiczu.

Później pozostał nam udział w pokazach z okazji Dnia Dziecka czy z okazji Święta Szkoły 169.

 

W przeciągu tego półrocza nie było zawodów z których nie przywieźlibyśmy medali czy pucharów. Możemy poszczycić się także Mistrzami i Wicemistrzami Europy.

 • 20.01.2018

  Turniej Tańca o Złotego Jaszczura

  Zapraszamy wszystkie Jaszczurki wraz z Rodzinami

  do wzięcia udziału w

  pokazach poszczególnych grup oraz Turnieju Tańca o Złotego Jaszczura,

  gdzie zaprezentujemy owoce naszej półrocznej współpracy.

  Zaczynamy o 10:04 w SP 169 na ul. Napoleońskiej 7/17 Łódź-Złotno

   

  Zapraszamy wszystkie Jaszczurki wraz z Rodzinami

  do wzięcia udziału w

  pokazach poszczególnych grup oraz Turnieju Tańca o Złotego Jaszczura,

  gdzie zaprezentujemy owoce naszej półrocznej współpracy.

  Zaczynamy o 10:04 w SP 169 na ul. Napoleońskiej 7/17 Łódź-Złotno

   

 • 21.01.2018

  Solówki i duety

  Zgłoszenie stworzenia choreografii solo/ duet należy przesłać mailowo do 21.01.2018.
  Zgłoszenie stworzenia choreografii solo/ duet należy przesłać mailowo do 21.01.2018.