Klub Tańca Sportowego Jaszczur

Dla Zawodników

TURNIEJ W POZNANIU

Dnia 28.10.2017 r. o godz. 4:30 wyruszyliśmy na III Ogólnopolskie Mistrzostwa w Tańcu - Mark'n'Move do Poznania. Wyjazd na tak prestiżowy turniej miał na celu integrację członków z Jaszczurowego Talentu, weryfikację poziomu naszych zawodników na tle ogólnopolskim oraz udział we wszystkich stylach tanecznych jakie prezentujemy.

Przez większość drogi wszyscy spali. Nasze małe zawodniczki startowały jako pierwsze o godz. 8 rano, dlatego już w autokarze odbywało się czesanie. Jaszczureczki dały czadu. Oliwia Świątkiewicz (w grupie początkującej) i Małgosia Pajęcka (w grupie zaawansowanej) z 1/8 dostały się do finału pokonując ponad 40 zawodniczek. Zajęły 5 miejsce w solo disco dance, co jest ogromnym sukcesem.

W stylu jazz konkurencja była jeszcze większa. Klara i Julia Góreckie przeszły 1 rundę w kategorii solo, natomiast Oliwie Bakalarz i Kasprowicz dostała się do 1/2 finału. Wszystkie bardzo się cieszyłyśmy. Nad stylem hip hop musimy jeszcze popracować, bo tutaj awans wywalczyła tylko Oliwia Kasprowicz.

W oczekiwaniu na start niektóre z nas szalały na piłkach w magazynku, inne kupowały ręcznie szyte, oryginalne  pluszaki, a niektóre przygotowywały się do matury. Pani Daria zabrała nas na mały spacer, abyśmy cały dzień nie siedziały na sali, zaczerpnęły świeżego powietrza i nabrały energii do kolejnych startów. Choć pogoda była nieco deszczowa, zwiedziłyśmy stare miasto i zobaczyłyśmy gdzie mieszkają Poznańskie Koziołki. A w drodze powrotnej śpiewałyśmy jaszczurowy hymn.

Po powrocie nadszedł czas aby przebierać się już w nowe stroje do formacji. Uczesałyśmy się w koczki, założyłyśmy stroje i poszłyśmy się rozgrzewać. W międzyczasie zrobiłyśmy kilka grupowych zdjęć. Już było coraz bliżej występu, ćwiczyłyśmy, musiałyśmy już iść pod parkiet, bo zaraz nasz start. Myślę, że nasz występ był dobry, jak na pierwszy raz, ale czeka nas jeszcze sporo pracy. Po nas występowała jeszcze nasza mini formacja jaszczurek w choreografii Pani Marty. Poszło im świetnie! Zajęły II miejsce, ale ich radość z medali i pucharu była nie do opisania. Na parkiecie wystąpiła też nasza mini formacja hip hop. Dziewczyny tańczyły do muzyki organizatora, wyszło im bardzo dobrze.

Z wszystkich naszych występów jesteśmy dumne. Gratulacje dla naszych Jaszczurek, gdyż należy pamiętać, że rywalizowałyśmy z klubami, które specjalizują się w konkretnych stylach. A my rozwijamy się wszechstronnie i w każdej konkurencji udało nam się coś wywalczyć. Po zawodach nadszedł czas podróży do domu. Na końcu autokaru rozmowy trwały do północy. Do Łodzi dojechałyśmy tak około 1:30. Zawody uważamy za udane, ale wiemy że jeszcze czeka nas dużo pracy.

 

Fotorelacja z wyjazdu: https://www.facebook.com/pg/Klub-Ta%C5%84ca-Sportowego-Jaszczur-105484076181980/photos/?tab=album&album_id=1648755735188132

 • 24.06.2019

  Rozkład zajęć na ostatni tydzień czerwca

   

  Zajęcia w ostatnim tygodniu czerwca będą odbywać się wg następującego porządku:

   

   

  Zajęcia w ostatnim tygodniu czerwca będą odbywać się wg następującego porządku:

   

 • 07.04.2019

  Jaszczurowy Obóz - Pogorzelica 2019

  Klub Sportowy Jaszczur organizuje Obóz taneczno-akrobatyczny.

  W tym Roku jedziemy nad morze do miejscowości Pogorzelica do ośrodka "Dziejba Leśna"

  Termin obozu: 16-27.08.2018 r.

  Termin zgłoszeń oraz wniesienia zadatku 07.04.2019.

  szczegóły na http://jaszczur.pl/obozy

  Klub Sportowy Jaszczur organizuje Obóz taneczno-akrobatyczny.

  W tym Roku jedziemy nad morze do miejscowości Pogorzelica do ośrodka "Dziejba Leśna"

  Termin obozu: 16-27.08.2018 r.

  Termin zgłoszeń oraz wniesienia zadatku 07.04.2019.

  szczegóły na http://jaszczur.pl/obozy